Category Archives: Stars

2021 Nominees

By | Stars | No Comments
Pamela Bellows — Aldrich Elementary
Abbie Perez — Aldrich Elementary
Angie Webb — Aldrich Elementary
Jed Batterson — Aldrich Elementary
Jessica Folkerts — Aldrich Elementary
Jessica Knock — Aldrich Elementary
Judy Evans — Aldrich Elementary
Katie Charlton — Aldrich Elementary
Kimberly Gomez — Aldrich Elementary
Lacie Schuster — Aldrich Elementary
Mary Ascher — Aldrich Elementary
Raine Kramer — Aldrich Elementary
Sonya Kremer — Aldrich Elementary
Tricia Draus — Aldrich Elementary
Tara Nielsen — Aldrich Elementary
Cindy Cox — Becker Elementary
Dawn Laws — Becker Elementary
Kelsey Lyons — Becker Elementary
Andy Wolfe — Bunger Middle School
Carmen Barker — Bunger Middle School
Cory Kendall — Bunger Middle School
Jakob Elmquist — Bunger Middle School
Matt Dailey — Bunger Middle School
Melanie Shayer — Bunger Middle School
Michael Rupe — Bunger Middle School
Morgan Picolotti — Bunger Middle School
Rachel Harmon — Bunger Middle School
Thaddeus Nelson — Bunger Middle School
Wendy Clark — Bunger Middle School
Andrew Eisenman — Cedar Falls
Brenda Patterson — Cedar Falls
Brenna Griffin — Cedar Falls
Chris Wood — Cedar Falls
Debbie Paulsen — Cedar Falls
Katie Walsworth — Cedar Falls
Kyle Engelhardt — Cedar Falls
Andrew White — Cedar Heights Elementary
Ann Weber — Cedar Heights Elementary
Bethany Neuse — Cedar Heights Elementary
Coryn Clasen — Cedar Heights Elementary
Jasmine Ebling — Cedar Heights Elementary
Kasey Eller — Cedar Heights Elementary
Kathy Phillips — Cedar Heights Elementary
Kris Plagge — Cedar Heights Elementary
Theresa Schmitt — Cedar Heights Elementary
Tiffany Ahrens — Cedar Heights Elementary
Aaron Wendt — Central Middle School
Ashley Chase — Central Middle School
Esther Rohret — Central Middle School
Holly Janssen — Central Middle School
Jennifer Brown — Central Middle School
Matt Stein — Central Middle School
Sam Bass — Central Middle School
Kimberly Archie — Cunningham Elementary
Sherita Stokes — Cunningham Elementary
Allie Neitzke — Dysart-Geneseo Elementary
Kristin Cayton — Dysart-Geneseo Elementary
Lynne Ternus — Dysart-Geneseo Elementary
Michelle Keegan — Dysart-Geneseo Elementary
Miranda Hartkemeyer — Dysart-Geneseo Elementary
Braxton Chicchelly — Don Bosco High School
Bethany Twedt — Dunkerton Elementary
Dan Cutsforth — Dunkerton Elementary
Whitney Wilson — Dunkerton Elementary
Chuck Tomson — Dunkerton Elementary
Dori Gorman — Dunkerton Elementary
Natalie Crawford — Dunkerton Elementary
Adam Bolts — Dunkerton Secondary
Alysia Pratt — Dunkerton Secondary
Amber Schmitt — Dunkerton Secondary
Cathy Mills — Dunkerton Secondary
Hannah Corbin — Dunkerton Secondary
Karin Bloomquist — Dunkerton Secondary
Traci Wolfensperger — Dunkerton Secondary
Amber Pichelmann — East High
Chris Tims — East High
Jason Knittel — East High
Joelle Smith — East High
Marcey Hand — East High
Nekoda Garbes — East High
Patrick Wagner — East High
Kyle Knox — Expo Alternative Learning Center
Aerial Linder — Hansen Elementary
Ashley Vonderhaar — Hansen Elementary
Christy Amundson — Hansen Elementary
Erika Goulden — Hansen Elementary
Jaci Feuss — Hansen Elementary
Jamie VanMaanen — Hansen Elementary
Jennifer Anderson — Hansen Elementary
Jeremy Swanson — Hansen Elementary
Katie Zylstra — Hansen Elementary
Kim Cawelti — Hansen Elementary
Leah Franklin — Hansen Elementary
Marin Verhulst — Hansen Elementary
Megan Janssen — Hansen Elementary
Michelle DeGabriele — Hansen Elementary
Michelle Kirchner — Hansen Elementary
Sara Pierce — Hansen Elementary
Tyler Ruane — Hansen Elementary
Pamela Platt — Highland Elementary
Maria Hoekstra — Holmes Jr. High
Sara Blanco — Holmes Jr. High
Stacey Yoder — Holmes Jr. High
Vanessa Benitez — Holmes Jr. High
Aaron Lueders — Hoover Middle School
Darby Kurtz — Hoover Middle School
George Heit — Hoover Middle School
Kayla Irwin — Hoover Middle School
Lesley Taylorson — Hoover Middle School
Amanda Krambeer — Hudson Elementary
Carol Menefee — Hudson Elementary
Emily Koch — Hudson Elementary
Jordan White — Hudson Elementary
Sheryl Dekutoski — Hudson Elementary
Tasha Brace — Hudson Elementary
Teresa Kiewiet — Hudson Elementary
Jennifer Ersland — Hudson High School
Lacey McDonough — Hudson High School
Casey Tecklenburg — Hudson Middle School
Janice Rosauer — Immaculate Conception
Kim Bird — Immaculate Conception
Marita Schroeder — Immaculate Conception
Morgan Rutherford — Immaculate Conception
Amanda Everman — Irving Elementary
Amanda Harris — Irving Elementary
Anne Schrek — Irving Elementary
Chelsea Smith — Irving Elementary
Hannah Thies — Irving Elementary
Hayley Bakula — Irving Elementary
Marissa Schweinfurth — Irving Elementary
Randi Krull — Irving Elementary
Sheila Hollingsworth — Irving Elementary
Tessa Horn — Irving Elementary
Amanda Wagenhofer — Kingsley Elementary
Connie Young — Kingsley Elementary
Lawrence Boney — Kingsley Elementary
Michelle Van Winkle — Kingsley Elementary
Victoria Kohls — Kingsley Elementary
Katie Rodden — Kittrell Elementary
Angela Petersen — La Porte City Elementary
Becky Schmitz — La Porte City Elementary
Renee Jesse — La Porte City Elementary
Jordan Henrichs — CF Lincoln Elementary
Carrie Gaier — Waterloo Lincoln Elementary
Joseph Graf — CF Lincoln Elementary
Kelly Pirkl — CF Lincoln Elementary
Krista Lindgren — CF Lincoln Elementary
Lynn Klein — CF Lincoln Elementary
Samanthan Steffensmeier — CF Lincoln Elementary
Stacy Wilkinson — CF Lincoln Elementary
Stephanie Kane — CF Lincoln Elementary
Sue Clubine — CF Lincoln Elementary
Tammy Ryan — Waterloo Lincoln Elementary
Kendall Rochford — Waterloo Lincoln Elementary
Amy McGovern — Lou Henry Elementary
Calli Williams — Lou Henry Elementary
Erin Yates — Lowell Elementary
Nicole Earle — Lowell Elementary
Stephanie Peters — Lowell Elementary
Amy Nading — La Porte City Elementary
Heidi Spore — La Porte City Elementary
Cynthia Spore — North Cedar Elementary
Jane Cline — North Cedar Elementary
Jill Brodahl — North Cedar Elementary
Michelle Peters — North Cedar Elementary
Sara Steiner — North Cedar Elementary
Tammy Uhlenhop — North Cedar Elementary
Ellen Schweppe — Orange Elementary
Katrina Klingenberg — Orange Elementary
Adam Halvorson — Orchard Hill Elementary
Alyssa Deutsch — Orchard Hill Elementary
Beth Bobeldyk — Orchard Hill Elementary
Christy Shaw — Orchard Hill Elementary
Molly Carty — Orchard Hill Elementary
Rachelle Michael — Orchard Hill Elementary
Stephanie Rindels — Orchard Hill Elementary
Suzanne Watters — Orchard Hill Elementary
Teresa Barnett — Orchard Hill Elementary
Theresa Balthazor — Orchard Hill Elementary
Traci Wildeboer — Orchard Hill Elementary
Alex Jackson — Peet Jr. High
Bethany Meier — Peet Jr. High
Colby Grothoff — Peet Jr. High
Eric Lins — Peet Jr. High
Ethan Jennings — Peet Jr. High
Josh Green — Peet Jr. High
Peyton Twedt — Peet Jr. High
Sarah Cooper — Peet Jr. High
Stephanie Groen — Peet Jr. High
Sue Rea — Peet Jr. High
Theresa Kenser — Peet Jr. High
Will Carter — Peet Jr. High
Deborah Boldt — Poyner Elementary
Wendy Lee — Poyner Elementary
Andrew Voss — River Hills School
Pamela Freeseman — River Hills School
Amy Smith — Southdale Elementary
Bethany Taylor — Southdale Elementary
Elizabeth Brunsen — Southdale Elementary
Emily Tieskoetter — Southdale Elementary
Jenna Schmidt — Southdale Elementary
Jessica Sass — Southdale Elementary
Kelli Henrichs — Southdale Elementary
Lisa Dumler — Southdale Elementary
Madeline Chilton — Southdale Elementary
Matthew Switzer — Southdale Elementary
Nick Rhoads — Southdale Elementary
Tish Wedgbury — Southdale Elementary
Wendy Korte — Southdale Elementary
Lisa Freese — Southdale Elementary
Elizabeth Ebensberger — Southdale Elementary
Stephanie Klaren — St. Edwards
Kelli Zimmerman — St. Joseph
Alissa Kjeldsen — St. Patrick
Caryn Frederiksen — St. Patrick
Elizabeth Gronewald — St. Patrick
Ellen Luders — St. Patrick
Jacoby Hill — St. Patrick
Leslie Rhomberg — St. Patrick
Renae Drey — St. Patrick
Sheena Bahr — St. Patrick
Korina Carlson — Union High School
Tim Mitchell — Union High School
Dalton Ciavarelli — Union Middle School
Ellie Uhlenhopp — Union Middle School
Jennie Lorenzen — Union Middle School
Jill Aalderks — Union Middle School
Amanda Kratz — Valley Lutheran
Brian Joe — Valley Lutheran
Angelica Simmonds — CF Virtual Campus
Mary Watson — CF Virtual Campus
Tami Halvorson — CF Virtual Campus
Jessica Hartz — CF Virtual Campus
Lynn Gerbig — CF Virtual Campus
Emily Kadlec — West High
Heather Wagner — West High
Johannah Nanke — West High